languages:

EnglishGermanPolish
EnglishGermanPolish
EnglishGermanPolish

Atrakcje

Mielno to wiele ciekawych atrakcji

Promenada Przyjaźni

Promenada Przyjaźni w Mielnie, bo tak brzmi jej pełna nazwa, powstała w 1908 roku. Pierwotnie miała ona funkcję ochronną wobec przybrzeżnych wydm – umacniała i zabezpieczała brzeg przed niszczycielskim działaniem fal morskich. Z czasem turyści wypoczywający w kurorcie upodobali sobie to miejsce na spacery i… tak już zostało. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku sztorm o wyjątkowej sile rozerwał wydmy, a wraz nimi ciąg spacerowy. 

Pomnik Jelenia

Pomnik Jelenia znajduje się w Mielnie na skwerku przy Urzędzie Miejskim (ul. B. Chrobrego 10).  

W Mielnie jest od “zawsze” – o jelenia dopytują się turyści, jest sympatycznym akcentem Gminy. Często dewastowany – zawsze jednak odnawiany. Rzeźba najpierw znajdowała się na placu przy muszli koncertowej (ul. 1 Maja). Ufundowana została w okresie międzywojennym, przez jednego z ziemian, na pamiątkę udanego polowania. Przedstawia metalową figurę jelenia naturalnej wielkości, umieszczonej na niskim, betonowym postumencie. 

Leśna Pętla Przygód

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie jest to rodzaj ścieżki przyrodniczej, która prowadzi przez charakterystyczne dla nadmorskiego lasu stare wydmy oraz inne obiekty: grodziska i bunkry. Najbardziej charakterystyczne elementy ścieżki to wielkie figury szyszek, kładka łącząca dwa grodziska, taras widokowy oraz dwa nowe „opakowania” bunkrów. To typowo rodzinny produkt, wielka frajda dla dzieci i zachęta do odwiedzenia tego niezwykłego zakątka Mielna.

Przystań rybaków morskich

Przystań rybaków morskich jest często odwiedzana przez turystów.

Tu można kupić ryby prosto z morza lub świeżo wędzone węgorze, łososie, halibuty, śledzie i inne ryby.

Przybysze z głębi kraju z zainteresowaniem przyglądają się pracy rybaków na łodziach i w sieciarniach.

Mielno trasa rowerowa R10

Przebiegająca przez Mielno trasa rowerowa R10 (prowadzi m.in przez Chłopy, Sarbinowo i Gąski) fragment rowerowej ścieżki Velo Baltica R10 biegnącej wzdłuż wybrzeża. Ścieżka w większości jest odseparowaną od samochodów drogą rowerową.

  • duża część trasy prowadzi lasem i jest zacieniona 
  • polecamy na rodzinną przejażdżkę fragment trasy Mielno – Ustronie Morskie